Naudinga informacija - terasos

NAUDINGA INFORMACIJA – TERASOS

Terasa yra ne vien lauko aikštelė prie namo ar balkonas. Terasas įrengti galime aplink baseinus, prieplaukose ir net laivų deniuose. Todėl čia pakalbėsime apie skirtingas terasines lentas, jų ilgaamžiškumą, spalvinę dangą ir tvirtinimo niuansus.

Kiekvienos rūšies terasinė lenta skiriasi ne vien išvaizda, bet ir savybėmis

Medinės terasos

Pagal kainą ir poreikį pas mus rasite didelį medienos pasirinkimą: impregnuotos pušies, maumedžio, egzotinės medienos ir kompozito terasines lentas. Tiesa, kompozitinės lentos šiame sąraše yra išimtis, bet apie viską iš eilės.

Galime suteikti ir visas reikalingas konstrukcines detales bei priedus: nuo polių, gulekšnių, tvirtinimo detalių iki alyvos ir priežiūros priemonių terasoms.

Nemažiau svarbūs, tačiau liekantys paslėpti, yra gulekšniai, ant kurių nugula terasos lentos. Siūlome juos iš impregnuotos pušies, klijuoto maumedžio, cinkuotus bei aliuminio metalo. Jų parinkimas priklauso nuo to, kokios lentos bus guldomos ant jų, o tai lemia terasos ilgaamžiškumą, stabilumą.

Naudinga atsižvelgti į tai, kad impregnuotos pušies terasinės lentos po kiek laiko pradeda sakuotis. Maumedis taip nesielgs, taip pat ilgaamžiškumu kiek pralenks pušį, tačiau tai yra tvirtas medis, turintis daug jėgos ir laikui bėgant pradės šiek tiek kraipytis, aižėti ir pašinuotis. Visa tai yra natūralios medienos savybės, kai ji naudojama lauko sąlygomis. Ekonomiškiausias variantas įsirengti terasą yra iš impregnuotos pušies ar maumedžio terasinių lentų.

Egzotinės medienos terasinės lentos yra prabangios ir estetiškos išvaizdos. Jos ne iš mūsų kraštų medžių: bolivmedžio (prekinis pavadinimas sucupira preta), koralmedžio (padauk), septynlapio balamedžio (ipe), braziliško tikmedžio (cumaru), medienos iš Pietų Amerikos prekiniu pavadinimu fava amargosa ir glotniosios šorėjos (bangkirai). Egzotinė mediena gali būti išties ilgaamžė ir išskirtinė.

Daugelį mūsų siūlomų medinių terasų galima dengti įvairiomis alyvos spalvomis ir tvirtinti paslėptu CAMO tvirtinimu, kuris suteikia komfortą vaikščioti po terasą, nes lentos lygios, vientisos, nematyti medsraigčių.

Esame visada pasiruošę pakonsultuoti ir patys pasirūpinti tinkama terasos priežiūra, kas ženkliai prailgins jos tarnavimo laiką.

Kompozitinės terasos

Puikus tarpinis variantas tarp gamtos ir modernių technologijų yra „Gamrat“ kompozitinės terasinės lentos, pagamintos iš medienos ir PVC plastiko.

Tai vienos iš universaliausių lentų terasoms, nes beveik nereikalauja jokios priežiūros. Jos atkeliauja jau padengtos spalva. Galima naudoti terasoms, tiltams, balkonams, takams, baseino kraštams ir visur kitur, kur tik gali reikėti tvirto ilgaamžio neslidaus paviršiaus.

PVC plastikas (polivinilchloridas) – itin kietas ir elastingas, todėl atsparus dėvėjimuisi ir net ugniai. Šis plastikas yra daug pranašesnis už PE plastiką, kuris plačiai naudojamas panašaus tipo terasinėms lentoms gaminti.

Kol nepradėjo atrodyti, kad kompozitinių lentų terasa bus plastikinė, reikia paminėti, kad sunku pastebėti, jog lentos nėra 100 % medinės. To pasiekiamas pasitelkus šiurkštinimo technologiją.

Dėl modernių gamybos sprendimų „Gamrat“ lentos yra nekenksmingos gamtai ir gali būti perdirbamos. Įmonė, gaminanti kompozitines terasines lentas, laikosi ekologiško požiūrio ir dirba pagal ISO 14001:2004 Aplinkosaugos vadybos sistemos standartą.

Unikalios technologijos ir gamybos sprendimai

Patentuota WPC (angl. wood plastic composite, liet. medienos ir plastiko kompozito) technologija leidžia sukurti universalias ir labai ilgaamžes lentas.

Daugiasluoksnės (kompozitinės) lentos yra gaminamos pasitelkus koekstruzijos technologiją. Tai užtikrina spalvų patvarumą, nes išorinis sluoksnis turi UV filtrus, o vidinis yra sudarytas iš kamerų ir patvarių komponentų, kurie padidina atsparumą deformacijai. Kamerų struktūra suteikia tvirtumo ir amortizaciją, todėl palaiko dideles apkrovas, o lentos yra dvigubai lengvesnės už pilnavidures kompozitines lentas.

Įrengimas, priežiūra ir pritaikymas

Kadangi kompozitinės terasų lentos nesideformuoja ir yra tvirtinamos nematomais tvirtikliais, todėl pabaigtas paviršius lieka vientisas ir estetiškas.

Lentoms naudojami aukščiausios kokybės pigmentai. Sumontuotos terasos spalva, gavusi saulės ir vandens, nusistovi po maždaug 2–3 mėnesių. Tai natūralus procesas, o ne gaminio defektas, po kurio spalva lieka būsimiems dešimtmečiams.

„Gamrat“ kompozito lentoms nereikia priežiūros. Jų nereikės nei dažyti, nei impregnuoti, tačiau jos išliks puikios būklės daugelį metų. Lentoms valyti puikiai tinka aukšto slėgio vandens srovė (maks. 100 bar), nukreipta išilgai griovelių. To pakanka, kad terasa būtų švari ir tvarkinga. O atsiradus riebalinių ar kitų dėmių, reiktų jas kuo greičiau šalinti, nelaukiant, kol įsigers į lentos paviršių.

Mūsų siūlomos kompozitinės terasų lentos pritaikomos ne tik terasoms ir balkonams. Kadangi jos atsparios dilimui, smūgiams, atmosferos ir biologinėms sąlygoms, sūraus vandens ir chloro poveikiui, terasas galima įrengti praktiškai visur.

Dėl išilginių griovelių nuo lentų greitai ir efektyviai nuteka vanduo, todėl terasoje niekad nebus slidu. Tokios neslidžios lentos puikiai tinka laiptų ir pakylų apdailai.

Pagamintos iš medienos, tačiau atsparios tiek vandeniui, tiek ugniai, „Gamrat“ terasinės lentos – pasiekta pusiausvyra tarp gamtos ir modernių technologijų.

Video medžiaga

Medinės maumedinės terasos atnaujinimas

Maumedinių terasų montavimas