NAUDINGA INFORMACIJA

Mes, „Eimosta“:

  • siūlome klientams aukščiausios kokybės paslaugas ir produktus
  • išlaikome ilgalaikį bendradarbiavimą su verslo partneriais
  • stengiamės savo darbuotojams būti patrauklūs darbdaviai

Daug metų projektuojame ir įrengiame lauko terasas bei vidaus grindis, tačiau, ko gero, nebuvo projekto, kuris atsikartotų. Kiekvienam klientui dirbame atidžiai ir tvarkingai, puoselėdami puikią reputaciją, ir turime patikimus nuolatinius verslo partnerius.

Nors „Eimosta“ daro praktiškai viską, kas susiję su grindimis ir terasomis, tačiau pas mus dirbantis darbuotojas nedaro visko. Tam turime tris meistrų komandas, o kiekvienoje jų dirba savo srities profesionalai.

 

Parketlentės

Grindų dangą skirstant pagal stilių, parketlentė yra tikrų tikriausia klasika. Tačiau pas mus rasite ne vien klasikines parketlentes. Parketas yra gana platus apibūdinimas, taikomas medinėms grindims ir jų įrengimo niuansams, tad apie tai išsamiau skaitykite toliau.

Ką reikia žinoti renkantis grindis savo būstui

Šiandien medinių grindų spektras yra kaip niekad platus, o kainų intervalas – didelis. Renkantis parketlentes labai svarbu apsispręsti, ar rinktis pigesnį variantą, kuris tarnaus trumpiau, ar brangesnį, kuris bus ilgaamžiškesnis.

Dvisluoksnė parketlentė susideda iš lamelės ir pagrindo

 Parketlentės lamelė – viršutinis sluoksnis, t. y. tai, ką matome, nuo jo priklauso ir grindų ilgaamžiškumas. Tradiciškai parketlentę galima atnaujinti nušlifuojant 1 mm susidėvėjusio sluoksnio, todėl 4 mm lamelė leisis nušlifuojama iki trijų kartų.

Siūlome parketlentes, kurių ąžuolinės lamelės yra nuo 3 iki 6 mm storio. Taigi, tokias atnaujinti šlifuojant galima tiek kartų, kad gal net pabos žiūrėti į vis tas pačias grindis.

Parketlentės pagrindas yra antrasis sluoksnis, kurio kokybė taip pat atsispindi kainoje. Rinkoje yra parketlenčių, kurių pagrindo sluoksnį sudaro arba spygliuočių (eglės ir pušies) mediena, arba orientuotų medienos skiedrų plokštė (OSB), arba beržinė fanera.

Kokybės požiūriu geriausia investicija yra įvairių kietmedžių faneros parketlentės. Mūsų parketlentės sluoksniuotos su beržine fanera, kuri yra standi, stipri, atspari smūgiams ir drėgmei. Tokios kokybiškos parketlentės puikiai tarnaus tiek namie, tiek šokių salėje.

Kalbant apie dideles erdves, gana svarbus veiksnys yra parketlenčių ilgis ir plotis. Tiesa, parketlentės nėra tik mažos pailgos lentelės. Siūlome ir didelių išmatavimų grindų lentas. Tai aktualu įrenginėjant didesnes erdves, kuriose gražiau guls ilgos ir plačios lentos.

Tarp mūsų siūlomų grindų lentų net 80 % yra 2000–2900 mm ilgio ir tik 20 % trumpesnės – 1400–2000 mm ilgio, o plotį galima rinktis iš kelių matmenų, net iki pačių plačiausių – 250 mm. Tačiau tam nereikia šokių salės, užtenka pamąstyti apie vidutinio dydžio kambarį ir ilgos parketlentės privalumas aiškiai matyti. Mūsų parketlentes galima naudoti ir šildomoms grindims – tai kambariams suteiks jaukumo.

Ko gero, akivaizdžiausias parketlentės niuansas, kuris taip pat lemia kainą, yra natūralus medžio lentos raštas, arba, kaip sakome šioje industrijoje, parketlentės rūšingumas. Tai prašmatnus žodis apibūdinti tam, ką matome žiūrėdami į grindis.

Kuo mažiau šakų ir kitų išsiskiriančių detalių matyti lentoje, tuo didesnė jos kaina. Mat tolygių lentų iš medžio gaunama kur kas mažiau nei lentų su šakomis. Šakotumas yra natūralus medžio bruožas, tačiau grindų danga gali būti pageidaujama ir be jų. Teisingiausio pasirinkimo čia tiesiog nėra, tai požiūrio ir stiliaus klausimas. Tiesa, šakos šakoms nelygios. Kai kurios gražiai lieka lentelėje, tai vadinamosios „gyvos šakos“, o visos kitos yra kiek nepatikimos, todėl būna išvalomos ir užpildomos specialiu glaistu, kuris tvirtumu nenusileidžia pačiam medžiui.

Pagal rūšingumą mūsų parketlentės yra skirstomos į tris kategorijas. Ekonomiškiausias grindų variantas yra vadinamas Rustic – jame yra visų šakų, kurias gamta ten išaugino, žymės. Mažiau šakotumo ir daugiau vientisumo yra Rustic A rūšyje, o vientisiausios lentos priklauso Select rūšiai.

Rustic
Rustic A
Select

Išsirinkus medines grindis lieka nuspręsti tris dalykus. Vienas jų – kokio rašto norime

Sukloti parketlentes tolygiai ir kruopščiai yra tikras amatas, todėl ir kaina priklauso nuo atlikimo sudėtingumo. Siūlome pasirinkti iš trijų raštų: klojimo eilėmis, pynute arba prancūziška eglute.

Eilės
Pynutė
Eglutė

Tolesnis pasirinkimas kelionėje link naujų grindų yra spalva

Parketlentes galima dengti įvairių spalvų alyva arba laku.

Pirmiausia apie grindų alyvavimą. Alyva tiesiogiai įsigeria į medines grindis, o mediena lieka natūrali ir jauki. Tiesa, alyva ne tik suteikia spalvą, bet ir išryškina natūralų medienos raštą. Siūlome alyvą, pagamintą iš natūralių medžiagų, nekenkiančią aplinkai ir aplinkiniams.

Kadangi alyva nesudaro tokio apsauginio sluoksnio kaip lakas, grindyse gali lengviau atsirasti įbrėžimų. Tačiau alyvuotos grindys turi didelį privalumą – jas lengva atnaujinti. Tam nereikia jų šlifuoti, taip pat nebūtina iš naujo padengti visų grindų – prireikus galima atnaujinti tik pažeistą grindų plotą. Alyvuotos grindys turi būti prižiūrimos specialiomis priemonėmis. Taip pat patariama kartą per metus ar du pasirūpinti, kad būtų atnaujintas visas paviršius. Tada mūsų meistrai su specialiu alyvuotoms grindims skirtu šampūnu nuplauna grindis ir jas naujai nualyvuoja. Po tokios procedūros vėl galite ilgai džiaugtis puikiai atrodančiomis grindimis. Atnaujinimo darbus nesudėtinga atlikti ir patiems, prieš tai pasikonsultavus su mūsų specialistais.

Kita grindų dengimo alternatyva – lakavimas. Tai, ko gero, praktiškiausias būdas. Dažniausiai grindys yra lakuojamos tuomet, kai joms bus skirta mažiau dėmesio. Lakas sukuria papildomą apsauginį sluoksnį, todėl tokioms grindims reikia mažiau priežiūros, jos sunkiau braižosi, gali būti atsparesnės mechaniniams pažeidimams ir cheminiam poveikiui. Tvarkingai eksploatuojant, tokiomis grindimis galima džiaugtis iki 10 metų.

Beje, lakuotos grindys nebūtinai turi spindėti – yra ir naujoviško matinio lako, kuris neužgožia natūralaus medžio vaizdo.

Lakuotų grindų kaina yra didesnė nei alyvuotų, o vienas iš niuansų yra tas, kad, nusprendus jas atnaujinti, tam reikės nemažai laiko ir pastangų. Net jei defektų atsirado vienoje ar keliose vietose, grindis galima atnaujinti tik visą jų plotą nušlifavus iki medžio lamelės sluoksnio ir tuomet padengus nauju laku. Tik taip grindys vėl įgaus vientisą paviršių ir atspalvį. Tą daryti galima tiek kartų, kiek leidžia lamelės sluoksnis, o vėliau grindis paprasčiausiai reikės pakeisti kitomis.

Galiausiai, paskutinis pasirinkimas – efektai

Tai yra labiau galimybė nei būtinybė, nes kalbame apie papildomus efektus, kuriais grindims galime suteikti išskirtinumo ir patrauklumo.

Vienas iš pasirinkimų yra šukavimas. Lentos šukuojamos specialia įranga, išimant minkštesnį medienos sluoksnį, paliekant juntamą vijų raštą, kuris leis jaustis medienos natūralumą.

Grindų sendinimu pasiekiamas efektas, suteikiantis lentelėms platesnę spalvų gamą ir vizualinį įspūdį. Sendinant įvairiomis priemonėmis ir technika išryškinamas natūralus medžio braižas.

Dar yra šakos, kurias galima užpildyti lygiai arba ne iki galo. Tokie lengvi įdubimai grindims suteikia papildomą reljefą ir yra pasirenkami siekiant autentiškai atrodančių tvirtų ir patikimų grindų.

Taigi, kelionė link naujų grindų kupina įvairių pasirinkimų

Tačiau viskas gali būti paprasčiau, nei atrodo. Norime palengvinti Jūsų pasirinkimą, todėl mielai lauksime Jūsų mūsų salone Vilniuje arba atvyksime pakonsultuoti ir atsivešime įvairios medienos su spalvų pavyzdžiais. Praktika rodo, kad taip daug lengviau apsispręsti, nes būsimą grindų spalvą ir kitus niuansus galėsite derinti prie sienų, kitų paviršių ir baldų ar įrangos.

Senų grindų atnaujinimas

Įmonė „Eimosta“ ne tik kloja naujas grindis, bet ir prižiūri. Per metų metus su grindimis išmokome dirbti tikrai kokybiškai, todėl sakome, kad nusidėvėjusias grindis nebūtina keisti naujomis – jas galima atnaujinti ir taip prailginti jų tarnavimo laiką.

Pagal grindų rūšį galime pritaikyti atitinkamus, pirmiau nupasakotus dengimo būdus. Dažniausia tokie darbai prasideda nuo grindų šlifavimo. Paprastai šlifuojant grindis kyla labai daug dulkių, tačiau mūsų meistrai dirba su profesionalia įranga ir siurbliais, kurie dulkių į aplinką beveik neišmeta.

Nušlifavę grindis galime jas nušukuoti, taip išryškindami juntamą medžio faktūrą. Jei reikia, užglaistysime tarpus ir iškritusių šakų vietas. Pagal poreikius ir jūsų norus grindis padengsime alyva arba laku.

Taip restauravus galėsite vėl ilgai džiaugtis grindimis, kurios atrodys tarsi naujos.

Terasos

Terasa yra ne vien lauko aikštelė prie namo ar balkonas. Terasas įrengti galime aplink baseinus, prieplaukose ir net laivų deniuose. Todėl čia pakalbėsime apie skirtingas terasines lentas, jų ilgaamžiškumą, spalvinę dangą ir tvirtinimo niuansus.

Kiekvienos rūšies terasinė lenta skiriasi ne vien išvaizda, bet ir savybėmis

Pagal kainą ir poreikį pas mus rasite didelį medienos pasirinkimą: impregnuotos pušies, maumedžio, egzotinės medienos ir kompozito terasines lentas. Tiesa, kompozitinės lentos šiame sąraše yra išimtis, bet apie viską iš eilės.

Galime suteikti ir visas reikalingas konstrukcines detales bei priedus: nuo polių, gulekšnių, tvirtinimo detalių iki alyvos ir priežiūros priemonių terasoms.

Nemažiau svarbūs, tačiau liekantys paslėpti, yra gulekšniai, ant kurių nugula terasos lentos. Siūlome juos iš impregnuotos pušies, klijuoto maumedžio, cinkuotus bei aliuminio metalo. Jų parinkimas priklauso nuo to, kokios lentos bus guldomos ant jų, o tai lemia terasos ilgaamžiškumą, stabilumą.

Naudinga atsižvelgti į tai, kad impregnuotos pušies terasinės lentos po kiek laiko pradeda sakuotis. Maumedis taip nesielgs, taip pat ilgaamžiškumu kiek pralenks pušį, tačiau tai yra tvirtas medis, turintis daug jėgos ir laikui bėgant pradės šiek tiek kraipytis, aižėti ir pašinuotis. Visa tai yra natūralios medienos savybės, kai ji naudojama lauko sąlygomis. Ekonomiškiausias variantas įsirengti terasą yra iš impregnuotos pušies ar maumedžio terasinių lentų.

Egzotinės medienos terasinės lentos yra prabangios ir estetiškos išvaizdos. Jos ne iš mūsų kraštų medžių: bolivmedžio (prekinis pavadinimas sucupira preta), koralmedžio (padauk), septynlapio balamedžio (ipe), braziliško tikmedžio (cumaru), medienos iš Pietų Amerikos prekiniu pavadinimu fava amargosa ir glotniosios šorėjos (bangkirai). Egzotinė mediena gali būti išties ilgaamžė ir išskirtinė.

Daugelį mūsų siūlomų medinių terasų galima dengti įvairiomis alyvos spalvomis ir tvirtinti paslėptu CAMO tvirtinimu, kuris suteikia komfortą vaikščioti po terasą, nes lentos lygios, vientisos, nematyti medsraigčių.

Esame visada pasiruošę pakonsultuoti ir patys pasirūpinti tinkama terasos priežiūra, kas ženkliai prailgins jos tarnavimo laiką.

 

Kompozitinės terasos

Puikus tarpinis variantas tarp gamtos ir modernių technologijų yra „Gamrat“ kompozitinės terasinės lentos, pagamintos iš medienos ir PVC plastiko.

Tai vienos iš universaliausių lentų terasoms, nes beveik nereikalauja jokios priežiūros. Jos atkeliauja jau padengtos spalva. Galima naudoti terasoms, tiltams, balkonams, takams, baseino kraštams ir visur kitur, kur tik gali reikėti tvirto ilgaamžio neslidaus paviršiaus.

PVC plastikas (polivinilchloridas) – itin kietas ir elastingas, todėl atsparus dėvėjimuisi ir net ugniai. Šis plastikas yra daug pranašesnis už PE plastiką, kuris plačiai naudojamas panašaus tipo terasinėms lentoms gaminti.

Kol nepradėjo atrodyti, kad kompozitinių lentų terasa bus plastikinė, reikia paminėti, kad sunku pastebėti, jog lentos nėra 100 % medinės. To pasiekiamas pasitelkus šiurkštinimo technologiją.

Dėl modernių gamybos sprendimų „Gamrat“ lentos yra nekenksmingos gamtai ir gali būti perdirbamos. Įmonė, gaminanti kompozitines terasines lentas, laikosi ekologiško požiūrio ir dirba pagal ISO 14001:2004 Aplinkosaugos vadybos sistemos standartą.

Unikalios technologijos ir gamybos sprendimai

Patentuota WPC (angl. wood plastic composite, liet. medienos ir plastiko kompozito) technologija leidžia sukurti universalias ir labai ilgaamžes lentas.

Daugiasluoksnės (kompozitinės) lentos yra gaminamos pasitelkus koekstruzijos technologiją. Tai užtikrina spalvų patvarumą, nes išorinis sluoksnis turi UV filtrus, o vidinis yra sudarytas iš kamerų ir patvarių komponentų, kurie padidina atsparumą deformacijai. Kamerų struktūra suteikia tvirtumo ir amortizaciją, todėl palaiko dideles apkrovas, o lentos yra dvigubai lengvesnės už pilnavidures kompozitines lentas.

Terasos įrengimas, priežiūra ir pritaikymas

Kadangi kompozitinės terasų lentos nesideformuoja ir yra tvirtinamos nematomais tvirtikliais, todėl pabaigtas paviršius lieka vientisas ir estetiškas.

Lentoms naudojami aukščiausios kokybės pigmentai. Sumontuotos terasos spalva, gavusi saulės ir vandens, nusistovi po maždaug 2–3 mėnesių. Tai natūralus procesas, o ne gaminio defektas, po kurio spalva lieka būsimiems dešimtmečiams.

„Gamrat“ kompozito lentoms nereikia priežiūros. Jų nereikės nei dažyti, nei impregnuoti, tačiau jos išliks puikios būklės daugelį metų. Lentoms valyti puikiai tinka aukšto slėgio vandens srovė (maks. 100 bar), nukreipta išilgai griovelių. To pakanka, kad terasa būtų švari ir tvarkinga. O atsiradus riebalinių ar kitų dėmių, reiktų jas kuo greičiau šalinti, nelaukiant, kol įsigers į lentos paviršių.

Mūsų siūlomos kompozitinės terasų lentos pritaikomos ne tik terasoms ir balkonams. Kadangi jos atsparios dilimui, smūgiams, atmosferos ir biologinėms sąlygoms, sūraus vandens ir chloro poveikiui, terasas galima įrengti praktiškai visur.

Dėl išilginių griovelių nuo lentų greitai ir efektyviai nuteka vanduo, todėl terasoje niekad nebus slidu. Tokios neslidžios lentos puikiai tinka laiptų ir pakylų apdailai.

Pagamintos iš medienos, tačiau atsparios tiek vandeniui, tiek ugniai, „Gamrat“ terasinės lentos – pasiekta pusiausvyra tarp gamtos ir modernių technologijų.

Video medžiaga

Medinių, alyvuotų grindų atnaujinimas

Medinės maumedinės terasos atnaujinimas

Medinių grindų restauravimas, lakavimas

Maumedinių terasų montavimas

FLIP šlifavimo mašinos naudojimo instrukcija

HUMMEL šlifavimo mašinos naudojimo instrukcija

TRIO šlifavimo mašinos naudojimo instrukcija