Grindų lakavimas

Lakavimo spindesys

Jei manote, kad lakuotos grindys būtinai spindės, tai netiesa. Yra ir neblizgių lakų. Tuomet iš pirmo žvilgsnio galima pamanyti, jog grindys, padengtos laku sukuria labai panašų efektą kaip ir alyvuotos grindys. Tačiau pagrindinis skirtumas yra tai, jog lakas sukuria grindims apsauginę plėvelę. Tad dažniausiai namuose lakuotos grindys yra pasirenkamos tais atvejais, kai norisi grindims skirti mažiau dėmesio. Tvarkingai eksploatuojant, lakuotomis grindimis galima džiaugtis iki 10 m.

  • Privalumai. Lakas grindims suteikia ne tik papildomo spindėjimo, renkantis laką, galima pasirinkti ir spindėjimo efektyvumą. Dėl lako sukuriamo apsauginio sluoksnio, lakuotoms grindims reikalinga mažesnė priežiūra jas eksploatuojant. Dėl jo grindys mažiau braižosi ir kartais gali būti labiau atsparesnės mechaniniams pažeidimams bei cheminiam poveikiui.
  • Trūkumai. Nors dažniausiai klientai pastebi, kad lakuotų grindų įrengimas yra brangesnis nei alyvuotų, pagrindinis lakuotų grindų trūkumas yra jų atnaujinimas. Tam reikia nemažai laiko ir pastangų. Lakuotas grindis galima atnaujinti tik visą jų plotą nušlifavus, kad būtų pašalintas lako sluoksnis. Tam reikia iš patalpos išnešti visus baldus. Tad pats grindų atnaujinimas kainuoja tai pat kainuoja daugiau.
  • Priežiūra. Jei lakuotos grindys atrodo nepriekaištingai, o tik vienoje vietoje matyti pasitrynęs lakas, atnaujinant grindis, reikės lakuoti viską per naujo. Atliekant darbus, nušlifuojamas senasis lakas ir grindys iš naujo padengiamos laku. Tik taip grindys vėl įgauna vientisą spalvą ir atrodo nepriekaištingai. Dažniausiai tokią procedūrą galima atlikti grindims 1-4 kartus, priklausomai nuo parketlentės lamelės storio ar masyvo lentos storio iki įlaidos.  Vėliau grindis paprasčiausiai tenka pakeisti.